مقاله ساخت داربست کامپوزيتي متخلخل براي مهندسي بافت استخوان بر پايه ژلاتين و هيدروکسي آپاتيت، قسمت اول: نتايج کشت سلولي

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 مقاله ساخت داربست کامپوزيتي متخلخل براي مهندسي بافت استخوان بر پايه ژلاتين و هيدروکسي آپاتيت، قسمت اول: نتايج کشت سلولي دارای 13 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله ساخت داربست کامپوزيتي متخلخل براي مهندسي بافت استخوان بر پايه ژلاتين و هيدروکسي آپاتيت، قسمت اول: نتايج کشت سلولي  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله ساخت داربست کامپوزيتي متخلخل براي مهندسي بافت استخوان بر پايه ژلاتين و هيدروکسي آپاتيت، قسمت اول: نتايج کشت سلولي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله ساخت داربست کامپوزيتي متخلخل براي مهندسي بافت استخوان بر پايه ژلاتين و هيدروکسي آپاتيت، قسمت اول: نتايج کشت سلولي :
تعداد صفحات :13

ژلاتین، پروتئین مشتق شده از جز آلی استخوان (کلاژن) است که تلفیق آن با جز معدنی استخوان (هیدروکسی آپاتیت) می تواند خواصی بسیار نزدیک به خواص استخوان طبیعی فراهم آورد، لذا در این تحقیق داربست کامپوزیتی ژلاتین و هیدروکسی آپاتیت به عنوان جایگزین تخریب پذیر استخوانی پیشنهاد گردیده است. ساخت این داربست ها از طریق فرآیند ریخته گری حلال (بدون استفاده از هیچگونه حلال آلی به منظور افزایش درجه زیست سازگاری) صورت پذیرفت. تخلخل حاصله بدون کمک عوامل تخلخل ساز بدست آمد و نشانگر حفره های به هم مرتبط با ابعادی در محدوده 50 تا 200 میکرومتر بود. به منظور بررسی میزان زیست سازگاری داربست ها، از سلولهای فیبروبلاستی موش استفاده شد کهآزمایشات کشت سلولی در طی مدت 24 ساعت نشان دهنده اتصال سلولی مناسب و زیست سازگاری عالی بود. بررسی های تکمیلی موید آن است که بهترین نتایج اتصال سلولی مربوط به کامپوزیت حاصل از 50% هیدروکسی آپاتیت و 50% ژلاتین است.

لینک کمکی