مقاله مقايسة تغيير ابعاد عضلة مولتي‌فيدوس گردني در طي فعاليت‌هاي مفصل شانه با استفاده از مدل‌هاي پيش‌بيني‌کننده

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 مقاله مقايسة تغيير ابعاد عضلة مولتي‌فيدوس گردني در طي فعاليت‌هاي مفصل شانه با استفاده از مدل‌هاي پيش‌بيني‌کننده دارای 17 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله مقايسة تغيير ابعاد عضلة مولتي‌فيدوس گردني در طي فعاليت‌هاي مفصل شانه با استفاده از مدل‌هاي پيش‌بيني‌کننده  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله مقايسة تغيير ابعاد عضلة مولتي‌فيدوس گردني در طي فعاليت‌هاي مفصل شانه با استفاده از مدل‌هاي پيش‌بيني‌کننده،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله مقايسة تغيير ابعاد عضلة مولتي‌فيدوس گردني در طي فعاليت‌هاي مفصل شانه با استفاده از مدل‌هاي پيش‌بيني‌کننده :


سال انتشار : 1394

تعداد صفحات :17

عضله مولتی‌فیدوس گردنی، یکی از عضله‌های عمقی اکستنسور گردن است که اختلال در عملکرد آن در افراد مبتلا به گردن­درد گزارش‌شده ‌است. با توجه به وجود محدودیت‌ها در ثبت الکترومایوگرافی این عضله، در سال‌های اخیر از اولتراسوند برای درک چگونگی فعالیت آن استفاده‌شده‌ است. هدف این مطالعه، ارزیابی چگونگی تغییر ابعاد این عضله در شش جهت حرکتی مفصل شانه در افراد سالم و مبتلا به گردن­درد مزمن و همچنین ارائه مدل‌های پیش‌بینی‌کننده است. برای این منظور، رابطه نیروی مفصل شانه در طول انقباض با تغییر بُعد قدامی-خلفی، بُعد جانبی، اندازه و نسبت ‌شکل عضله مولتی‌فیدوس در ابتدا برای افراد و فعالیت‌ها و سپس با بلاک ‌کردن افراد در فعالیت‌ها به­صورت مجزا (مکان ویرگول ابهام دارد: آیا برای افراد در فعالیت های مجزا است یا اینکه جدا از هم ارزیابی شدند؟) با استفاده از روش رویه پاسخ ارزیابی شد. درنهایت با تقسیم‌بندی داده‌ها، مدل‌های پیش‌بینی‌کننده برای فعالیت ابداکشن در نیروی 50-0درصد از بیشترین انقباض ارادی فرد در افراد سالم و نیروی 100-50درصد در افراد مبتلا ارائه‌ شدند. بُعد قدامی-خلفی عضله، همبستگی بیشتری از سایر عامل‌ها با نیروی ایجادشده نشان ‌داد. مقدار «R2» برای بُعد قدامی-خلفی عضله قبل و بعد از تقسیم‌بندی داده در افراد سالم، به­ترتیب برابر با 552/0 و 66/0 و در افراد مبتلا، به­ترتیب برابر با 339/0 و 505/0 است. با توجه به ضریب همبستگی مدل‌ها و افزایش آن با تقسیم‌بندی داده‌ها، به‌نظر می‌رسد بررسی تغییر بُعد قدامی-خلفی این عضله در طی ابداکشن ایزومتریک شانه با نیروی 50-0 درصد از بیشترین انقباض ارادی فرد برای افراد سالم و 100-50 درصد برای افراد مبتلا به گردن­درد مزمن می‌تواند اطلاعات مفیدتری از چگونگی عملکرد آن ارائه‌ دهد.

لینک کمکی