مقاله انتخاب مناسب‌ترين گزينه پيشنهادي احداث سازه ذخيره‌سازي آب با استفاده از روش‌هاي ANP و AHP (مطالعه موردي: طرقبه و شانديز)

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

مقاله انتخاب مناسب‌ترين گزينه پيشنهادي احداث سازه ذخيره‌سازي آب با استفاده از روش‌هاي ANP و AHP (مطالعه موردي: طرقبه و شانديز) دارای 24 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله انتخاب مناسب‌ترين گزينه پيشنهادي احداث سازه ذخيره‌سازي آب با استفاده از روش‌هاي ANP و AHP (مطالعه موردي: طرقبه و شانديز) کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله انتخاب مناسب‌ترين گزينه پيشنهادي احداث سازه ذخيره‌سازي آب با استفاده از روش‌هاي ANP و AHP (مطالعه موردي: طرقبه و شانديز)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله انتخاب مناسب‌ترين گزينه پيشنهادي احداث سازه ذخيره‌سازي آب با استفاده از روش‌هاي ANP و AHP (مطالعه موردي: طرقبه و شانديز) :


سال انتشار : 1396

تعداد صفحات :24

با توجه به کمبود منابع آب شرب و اهمیت آن در اقتصاد هر منطقه، لزوم توجه به مکان‌های مناسب جهت ذخیره‌سازی و استحصال آب دارای اهمیت است. بدین منظور مطالعه‌ای در خصوص استفاده از روش‌های تحلیلی مانند AHP و ANP در تعیین مکان مناسب احداث سد مخزنی در شهرهای طرقبه و شاندیز واقع در استان خراسان رضوی انجام شد. معیارهای انتخابی در این تحقیق 5 پارامتر حجم مخزن، خسارت مخزن، رواناب، موقعیت مکانی و زمین‌شناسی است. 8 نقطه در طرقبه و 4 نقطه در شاندیز دارای پتانسیل مناسب به‌منظور احداث سازه ذخیره آب می‌باشند. بدین ترتیب در شهر طرقبه مکانی که نسبت به سایر نقاط از میزان رواناب و حجم مخزن بالاتری برخوردار است و در شهر شاندیز نقطه‌ای که دارای امتیاز زمین‌شناسی و موقعیت‌مکانی بالاتری است به‌عنوان مناسب‌ترین مکان برای احداث سد پیشنهاد شدند. نتایج نشان داد علیرغم این‌که روش ANP توسعه بیش‌تری نسبت به روش AHP داده‌ است، در این پژوهش نتایج هر دو روش تقریباً یکسان بود.

لینک کمکی