مقاله بررسي اثر فاصله رديف و تراکم کاشت بر عملکرد و اجزاي عملکرد ذرت دانه‎اي سينگل کراس 711 در منطقه ميانه

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

مقاله بررسي اثر فاصله رديف و تراکم کاشت بر عملکرد و اجزاي عملکرد ذرت دانه‎اي سينگل کراس 711 در منطقه ميانه دارای 13 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله بررسي اثر فاصله رديف و تراکم کاشت بر عملکرد و اجزاي عملکرد ذرت دانه‎اي سينگل کراس 711 در منطقه ميانه کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله بررسي اثر فاصله رديف و تراکم کاشت بر عملکرد و اجزاي عملکرد ذرت دانه‎اي سينگل کراس 711 در منطقه ميانه،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله بررسي اثر فاصله رديف و تراکم کاشت بر عملکرد و اجزاي عملکرد ذرت دانه‎اي سينگل کراس 711 در منطقه ميانه :
تعداد صفحات :13

به منظور بررسی و مطالعه اثرات فواصل خطوط کاشت و تراکم کاشت بر عملکرد و اجزای عملکرد ذرت سینگل کراس 711، طی فصل زراعی سال 1384 آزمایشی در قالب طرح فاکتوریل بر پایه بلوک‎های کامل تصادفی در 4 تکرار اجرا گردید. فاکتورهای آزمایش شامل فاصله خطوط کاشت در سه سطح (45، 60 و 75 سانتی‎متر) و تراکم کاشت در سه سطح 50، 65 و 80 هزار بوته در هکتار بودند. بعد از رسیدگی فیزیولوژیکی نسبت به اندازه‎گیری عملکرد با 14 درصد رطوبت و اجزای عملکرد شامل وزن هزار دانه، وزن ساقه، وزن بلال، وزن کل بوته، شاخص برداشت، تعداد دانه در ردیف و تعداد ردیف در بلال اقدام گردید. نتایج نشان داد که با افزایش فاصله ردیف، وزن هزار دانه، وزن ساقه، وزن کل بوته و تعداد دانه در ردیف در سطح 5 درصد افزایش معنی‎داری نشان دادند، ولی صفات دیگر مورد مطالعه تحت تأثیر فاصله ردیف کاشت قرار نگرفتند. هم‎چنین با افزایش تراکم کاشت، وزن کل بوته، شاخص برداشت و عملکرد در سطح 5 درصد به‎طور معنی‎داری افزایش یافت، در حالی‎که وزن هزار دانه، وزن ساقه، وزن بلال و تعداد دانه در ردیف کاهش پیدا کرد. بیشترین تولید 13080 کیلوگرم در هکتار بوده و در تیمار فاصله ردیف کاشت 60 سانتی‎متر و تراکم کاشت 65 هزار بوته در هکتار مشاهده شد، در حالی‎که تیمار فاصله ردیف کاشت 75 سانتی‎متر و تراکم کاشت 50 هزار بوته در هکتار کمترین تولید (8154 کیلوگرم در هکتار) را نشان داد.

لینک کمکی