مقاله بررسي تاثير نانوذرات مس و محلول کلريد مس بر جوانه زني و برخي فاکتور هاي مورفولوژيکي و فيزيولوژيکي گياه ريحان (Ocimum basilicum L.)

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 مقاله بررسي تاثير نانوذرات مس و محلول کلريد مس بر جوانه زني و برخي فاکتور هاي مورفولوژيکي و فيزيولوژيکي گياه ريحان (Ocimum basilicum L.) دارای 22 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله بررسي تاثير نانوذرات مس و محلول کلريد مس بر جوانه زني و برخي فاکتور هاي مورفولوژيکي و فيزيولوژيکي گياه ريحان (Ocimum basilicum L.)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله بررسي تاثير نانوذرات مس و محلول کلريد مس بر جوانه زني و برخي فاکتور هاي مورفولوژيکي و فيزيولوژيکي گياه ريحان (Ocimum basilicum L.)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله بررسي تاثير نانوذرات مس و محلول کلريد مس بر جوانه زني و برخي فاکتور هاي مورفولوژيکي و فيزيولوژيکي گياه ريحان (Ocimum basilicum L.) :


سال انتشار : 1396

تعداد صفحات :22

مس یک ریز مغزی ضروری برای گیاه است به گونه‏ای که کمبود آن متابولیسم گیاه را تحت تاثیر قرار می‏دهد. مقدار زیاد مس از طریق ایجاد گونه‏های فعال اکسیژن باعث ایجاد سمیت در گیاه می‏شود. این پژوهش به منظور بررسی اثر غلظت‏های مختلف نانو‏ذرات مس و محلول کلرید مسppm 10510بر رشد و مورفولوژی گیاه ریحان صورت گرفت. نتایج نشان داد کاهش درصد جوانه‏زنی سرعت جوانه‏زنی و شاخص جوانه زنی در حضور محلول کلرید مس بیشتر از نانوذرات مس بود. اندازه‏گیری طول وزن تر خشک ریشه و اندام هوایی نمایانگر تاثیر منفی افزایش غلظت های نانوذرات مس و محلول کلرید مس بر این پارامتر‏ها است. با افزایش غلظت‏های محلول کلرید مس میزان کلروفیل a در کلیه گیاهان تحت تیمار کاهش یافت همچنین افزایش غلظت محلول کلرید مس در مقایسه با نانوذرات مس مقدار فلاونوئید و فنل کل را به طور چشمگیری افزایش داد. میزان آنتوسیانین در گیاهان تحت تاثیر نانو‏ذرات مس بیشتر از کلریدمس بود. نتایج این پژوهش نشان داد که نانوذرات مس در مقایسه با محلول کلرید مس اثر سمیت کمتری بر رشد گیاه ریحان دارد.

لینک کمکی