مقاله تجديد حيات طبيعي گونه سفيد پلت و رابطه آن با خصوصيات فيزيکي و شيميايي خاک (مطالعه موردي: منطقه صفرا بسته در شرق استان گيلان)

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 مقاله تجديد حيات طبيعي گونه سفيد پلت و رابطه آن با خصوصيات فيزيکي و شيميايي خاک (مطالعه موردي: منطقه صفرا بسته در شرق استان گيلان) دارای 21 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله تجديد حيات طبيعي گونه سفيد پلت و رابطه آن با خصوصيات فيزيکي و شيميايي خاک (مطالعه موردي: منطقه صفرا بسته در شرق استان گيلان)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله تجديد حيات طبيعي گونه سفيد پلت و رابطه آن با خصوصيات فيزيکي و شيميايي خاک (مطالعه موردي: منطقه صفرا بسته در شرق استان گيلان)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله تجديد حيات طبيعي گونه سفيد پلت و رابطه آن با خصوصيات فيزيکي و شيميايي خاک (مطالعه موردي: منطقه صفرا بسته در شرق استان گيلان) :


سال انتشار : 1395

تعداد صفحات :21

سفید پلت (Populus caspica Bornm.) یکی از گونه‌های بومی و ارزشمند جنگل‌های شمال ایران و به‌ خصوص مناطق جلگه‌ای می‌باشد که متاسفانه به دلایل مختلف از تعداد پایه‌های مرغوب، سطح گسترش و تجدید حیات آن به شدت کاسته شده است. در این مطالعه وضعیت تجدید حیات طبیعی این گونه و ارتباط آن با خصوصیات خاک در دو رویشگاه طبیعی آن در پارک جنگلی صفرابسته با میزان تجدید حیات کم و منطقه پرکاپشت با تجدید حیات زیاد این گونه در شهرستان آستانه اشرفیه مورد بررسی قرار گرفت. نمونه‌برداری بصورت ترانسکت خطی غیر مساوی با برداشت تصادفی قطعات نمونه بر روی آن انجام شد. در داخل قطعات نمونه، قطر برابر سینه کلیه پایه‌های درختی، قطر یقه و ارتفاع کلیه نهال‌های موجود و هم چنین نمونه‌های خاک برداشت شد. مهم‌ترین خصوصیات فیزیکی و شیمیایی خاک در هر دو منطقه و همبستگی آنها با وضعیت تجدید حیات مهم‌ترین گونه‌های موجود تعیین شد. نتایج این تحقیق نشان داد که تجدید حیات سفید پلت به خصوصیات فیزیکی خاک بیشتر عکس العمل نشان می‌دهد و در خاک‌های با بافت سبک-تر و متعادل‌تر که دارای تهویه بهتری می‌باشد به مقدار بیشتر و با کیفیت مناسب‌تری استقرار می‌یابد. بر اساس نتایج این تحقیق استقرار سفید پلت در خاک‌های با عناصر تغذیه‌ای ضعیف، اما با خصوصیات فیزیکی مناسب امکان‌پذیر شده است. به این ترتیب می‌توان عنوان نمود که در استقرار سفید پلت و بازیابی رویشگاه‌های آن در ارتباط با خاک می‌بایستی به خصوصیات فیزیکی بیشتر از خصوصیات شیمیایی خاک توجه نمود.

لینک کمکی