مقاله معرفي سويه جديد مخمري Candida sp. strain MY2 با توان بالقو? سنتز سريع و برون سلولي نانوکريستال هاي اکسيد روي

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 مقاله معرفي سويه جديد مخمري Candida sp. strain MY2 با توان بالقو? سنتز سريع و برون سلولي نانوکريستال هاي اکسيد روي دارای 21 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله معرفي سويه جديد مخمري Candida sp. strain MY2 با توان بالقو? سنتز سريع و برون سلولي نانوکريستال هاي اکسيد روي  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله معرفي سويه جديد مخمري Candida sp. strain MY2 با توان بالقو? سنتز سريع و برون سلولي نانوکريستال هاي اکسيد روي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله معرفي سويه جديد مخمري Candida sp. strain MY2 با توان بالقو? سنتز سريع و برون سلولي نانوکريستال هاي اکسيد روي :
تعداد صفحات :21

میکروارگانیسم های محتلف به عنوان نانوکارخانه های سبز به علت توان بالقو فوق العاده خود قادر به ایجاد محیط سبز به منظور ایجاد نانوساختارهای کنترل شده هستند. نانوذرات اکسید روی با توجه به توان بالقو بالا در انجام فرآیندهای درمانی اختصاصی، در مطالعات علوم زیستی، دارویی و پزشکی کاربرد فراوان دارند. در این پژوهش، غربالگری سویه های مخمری با امکان استفاده از آنها به عنوان بیوکاتالیزور در تولید برون سلولی نانوذرات اکسید روی مورد بررسی قرار گرفت. از میان 7 سویه مخمری غربالگری شده از خاک های معادن مس، سویه MY2 دارای توان بالقو بالا در سنتز برون سلولی نانوذرات اکسید روی بود. سویه مذکور از نظر صفات فنوتیپی و ملکولی شناسایی و در جنسCandida (با شماره دسترسیKF560329) رده بندی شده است. تشکیل اولیه نانوذرات توسط آنالیز نوری UV-visible بررسی شد. الگوی پراش اشعه ایکس نانوذرات حاصل نشان داد که ذرات سنتز شده به صورت نانوکریستال های اکسید روی هستند. مورفولوژی و توزیع اندازه نانوذرات به وسیله میکروسکوپ الکترونی روبشی (Scanning electron microscopy) و هیستوگرام پراکنش اندازه نانوذرات مشخص گردید. یافته های به دست آمده توان بالقو بالای سویه مخمری Candida sp. strain MY2 در تولید سریع و برون سلولی نانوذرات اکسید روی را نشان می دهد به طوری که می توان از ترشحات این مخمر به عنوان بیوکاتالیزور ایمن و ارزان قیمت در تولید نانوکریستال های اکسید روی با توزیع نسبتا باریک انداز ذرات (5-50 نانومتر) و متوسط انداز ذرات 5/23 نانومتر پس از 8 ساعت واکنش زیست تبدیلی بهره جست.

لینک کمکی