مقاله بررسي تاثير جذب آلومينيوم بر ويژگي‌هاي فيزيولوژيکي جلبک سبزChlorella vulgaris از شاليزارهاي استان گلستان

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 مقاله بررسي تاثير جذب آلومينيوم بر ويژگي‌هاي فيزيولوژيکي جلبک سبزChlorella vulgaris از شاليزارهاي استان گلستان دارای 13 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله بررسي تاثير جذب آلومينيوم بر ويژگي‌هاي فيزيولوژيکي جلبک سبزChlorella vulgaris از شاليزارهاي استان گلستان  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله بررسي تاثير جذب آلومينيوم بر ويژگي‌هاي فيزيولوژيکي جلبک سبزChlorella vulgaris از شاليزارهاي استان گلستان،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله بررسي تاثير جذب آلومينيوم بر ويژگي‌هاي فيزيولوژيکي جلبک سبزChlorella vulgaris از شاليزارهاي استان گلستان :
تعداد صفحات :13

یکی از مهمترین مسائل دنیای امروز، آلودگی محیط زیست به فلزات سنگین سمی و خطرناک می‌باشد. در سال‌های اخیر تحقیقات در زمینه جذب فیزیکوشیمیایی فلزات سنگین توسط ریز جلبک‌ها مورد توجه قرار گرفته است. لذا در این تحقیق قابلیت جذب بیولوژیکی، رشد، وضعیت رنگیزه‌ای و برون ریزش آمونیوم در جلبک سبز Chlorella vulgaris که از شالیزارهای استان گلستان جمع‌آوری گردیده، تحت تأثیر آلومینیوم 300 میکرومولار و در محیط‌های مختلف نیتروژن معدنی (نیترات و آمونیوم) با غلظت 17 میلی‌مولار مورد بررسی قرار گرفت. در هر تیمار شرایط نوری 2 میکرومول کوانتا بر مترمربع بر ثانیه به‌صورت مستمر و 2/7 pH اعمال گردید. نتایج نشان داد که بر اساس اثر نوع تغذیه نیتروژنه، تیمار نیتراتی موجب افزایش جذب آلومینیوم و همچنین افزایش سنتز رنگدانه‌ها گشت. همچنین با توجه به تأثیر آلومینیوم در محیط‌های نیتروژن معدنی، آلومینیوم به کار رفته در محیط آمونیوم و نیترات سبب افزایش معنی‌دار رشد، برون ریزش آمونیوم وpH محیط کشت در مقایسه با محیط‌های فاقد آن شد. بنابراین به نظر می‌رسد که Chlorella vulgaris حتی در محیط‌های آلوده به آلومینیوم، قابلیت استفاده به‌عنوان یک حاصلخیزکننده خاک و کود بیولوژیک را داشته باشد.

لینک کمکی