مقاله بررسي رنگيزه‌هاي فيکوبيلين در سويه‌هاي سيانوباکتري هتروسيست دار جدا شده از شاليزارهاي شرق استان مازندران

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 مقاله بررسي رنگيزه‌هاي فيکوبيلين در سويه‌هاي سيانوباکتري هتروسيست دار جدا شده از شاليزارهاي شرق استان مازندران دارای 22 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله بررسي رنگيزه‌هاي فيکوبيلين در سويه‌هاي سيانوباکتري هتروسيست دار جدا شده از شاليزارهاي شرق استان مازندران  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله بررسي رنگيزه‌هاي فيکوبيلين در سويه‌هاي سيانوباکتري هتروسيست دار جدا شده از شاليزارهاي شرق استان مازندران،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله بررسي رنگيزه‌هاي فيکوبيلين در سويه‌هاي سيانوباکتري هتروسيست دار جدا شده از شاليزارهاي شرق استان مازندران :


سال انتشار : 1394

تعداد صفحات :22

سیانوباکتری‌ها از جمله گروه پروکاریوت‌های فتوسنتز کننده می‌باشند که نسبت به دامنه وسیعی از شرایط محیطی سازگار شده‌اند. علاوه بر آن سیانوباکتری‌ها به‌عنوان منابع غنی فیکوپروتئین با کاربرد دارویی و صنعتی، نیز مورد توجه قرار گرفته‌اند. گونه‌های مختلف سیانوباکتری، ترکیبات متفاوتی از کروموفور و فیکوبیلی پروتئین‌ها را به منظور بهبود توانایی برداشت نور در فرایند فتوسنتزخود بکار می‌برند. هدف از این تحقیق بررسی رنگیزه‌های فیکوبیلین در سویه‌های هتروسیست دار جدا شده از شالیزارهای شرق استان مازندران بود. بعد از جمع‌آوری نمونه خاک از شالیزارهای شرق استان مازندران و کشت سویه در محیط کشت BG110، بمنظور انجام پروسه خالص‌سازی، کشت مجدد در محیط کشت جامد و مایع انجام گرفت. سپس سویه‌ها از لحاظ ریخت‌شناسی بررسی شدند. نتایج نشان داد که به‌دلیل سازگاری سویه‌های مورد نظر با شرایط نوری قابل دسترس این منطقه مشخص شد گونه‌های مختلف سیانوباکتری‌ها از فیکوبیلی پروتئین‌های متنوعی در جهت بهینه‌سازی توانایی دریافت نور جهت فتوسنتز استفاده می‌نمایند. به گونه‌ای که میزان فیکوسیانین، آلوفیکوسیانین و فیکو اریترین در هر سویه متفاوت از سویه دیگر بوده و بالاترین میزان این ترکیبات پروتئینی به‌ترتیب در سویه‌های (Phormidium minnesotense)Lyngbya diguetii مشاهده گردید.

لینک کمکی