مقاله بررسي پاسخ‌هاي فيزيولوژيک و علل مقاومت درخت اقاقيا (Robinia pseudoacacia L.) تحت تاثير آلودگي هواي شهر تهران

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

مقاله بررسي پاسخ‌هاي فيزيولوژيک و علل مقاومت درخت اقاقيا (Robinia pseudoacacia L.) تحت تاثير آلودگي هواي شهر تهران دارای 16 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله بررسي پاسخ‌هاي فيزيولوژيک و علل مقاومت درخت اقاقيا (Robinia pseudoacacia L.) تحت تاثير آلودگي هواي شهر تهران کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله بررسي پاسخ‌هاي فيزيولوژيک و علل مقاومت درخت اقاقيا (Robinia pseudoacacia L.) تحت تاثير آلودگي هواي شهر تهران،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله بررسي پاسخ‌هاي فيزيولوژيک و علل مقاومت درخت اقاقيا (Robinia pseudoacacia L.) تحت تاثير آلودگي هواي شهر تهران :


سال انتشار : 1394

تعداد صفحات :16

آلودگی محیط زیست یکی از بزرگترین معضلات جهان است. گیاهان از عوامل مهم کاهش آلودگی هوا به شمار می‌آیند ولی افزایش مقدار و غلظت آلوده کننده‌ها در سال‌های گذشته موجب شده است تا گیاهان نیز آسیب ببینند. یافتن مکانیزم‌های مقاومت گیاهان به آلودگی مهم است. درخت اقاقیا به دلیل زیبایی و مقاومت نسبی آن کاربرد فراوانی در فضای سبز و پارک‌ها دارد. در پژوهش حاضر میزان تغییرات کلروفیل، کاروتنوئید، آنتوسیانین، فعالیت آنزیم پراکسیداز و غلظت عناصر سنگین سرب، کادمیم، عناصر ضروری کلسیم و منیزیوم در این گیاه بررسی شد. سه منطقه از شهر تهران با مقادیر متفاوت از آلودگی هوا مقایسه گردید. مقایسه میانگین رنگیزه‌های فتوسنتزی اختلاف معنی‌داری را بین سه منطقه نشان نداد. بیشترین مقدار میانگین جذب آنتوسیانین و فعالیت آنزیم پراکسیداز در اقاقیا مربوط به نمونه‌های واقع در مناطق آلوده شهرو کمترین آن مربوط به نمونه‌های حاشیه شهر در پارک صدرا بود. برعکس بیشترین غلظت سرب و کادمیوم به پارک صدرا تعلق داشت.

لینک کمکی