مقاله بررسي کميت و کيفيت روغن اسانسي گياه دارويي . Proveskia abrotanoides Karel (مطالعه موردي پارک ملي گلستان و کياسر مازندران)

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 مقاله بررسي کميت و کيفيت روغن اسانسي گياه دارويي . Proveskia abrotanoides Karel (مطالعه موردي پارک ملي گلستان و کياسر مازندران) دارای 6 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله بررسي کميت و کيفيت روغن اسانسي گياه دارويي . Proveskia abrotanoides Karel (مطالعه موردي پارک ملي گلستان و کياسر مازندران)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله بررسي کميت و کيفيت روغن اسانسي گياه دارويي . Proveskia abrotanoides Karel (مطالعه موردي پارک ملي گلستان و کياسر مازندران)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله بررسي کميت و کيفيت روغن اسانسي گياه دارويي . Proveskia abrotanoides Karel (مطالعه موردي پارک ملي گلستان و کياسر مازندران) :
تعداد صفحات :6

گیاه دارویی برازمبل .Proveskia abrotanoides Karelاز گونه‏های ارزشمند دارویی شمال ایران است. سالیان درازی است که در فرهنگ سنتی مردم استان‌های گلستان و مازندران از فرآوردهای آن در پیشگیری و درمان بیماری‌های شایع منطقه استفاده می‌برند. در این تحقیق به‌منظور بررسی شرایط رویشگاهی نمونه‌برداری از سرشاخه‏های گلدار گیاه در مرحله گلدهی کامل با سه تکرار و با روش کاملاً تصادفی از رویشگاه‌های طبیعی استان‌های گلستان (پارک ملی گلستان-1600متری) و مازندران (کیاسر-1700 متری) جمع‌آوری گردید. پس از خشک شدن در دمای محیط با روش تقطیر با آب مورد اسانس‌گیری قرار گرفت. سپس ترکیبهای تشکیل دهنده اسانس حاصل از دو رویشگاه با استفاده از کروماتوگرافی گازی و گاز کروماتوگراف متصل به طیف سنج جرمی (GC/MS) و محاسبه شاخص‌های بازداری مورد شناسایی قرار گرفت. بازده اسانس گیاه به‌ترتیب در مازندران 8/1 درصد و در گلستان 6/1 درصد بر حسب وزن خشک آن بدست آمد. مهمترین ترکیب‌های عمده اسانس در مازندران و به ترتیب شامل: 1و8- سینئول (6/18درصد)، کامفور (05/10درصد)، 3-کارن (68/9 درصد)، آلفا-پینن (57/8 درصد)، بتا-کاریوفیلن (36/8 درصد) و آلفا-کاریوفیلن (7/6درصد) و در استان گلستان به ترتیب مواد موثره: کامفور (25/18 درصد)، آلفا-هیماکالن (4/16درصد)، 1و8- سینئول (6/14درصد)، آلفا-پینن (5/5 درصد)، بتا-پینن (3/5 درصد) و بتا-کاریوفیلن (65/4 درصد) بیشترین حجم اسانس را به خود اختصاص داده‌اند.

لینک کمکی