مقاله بررسي قابهاي فولادي مهاربندي تحت اثر ارتعاشات زلزله هاي نزديک به گسل با اثر همزمان مولفه افقي و قائم زلزله

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 مقاله بررسي قابهاي فولادي مهاربندي تحت اثر ارتعاشات زلزله هاي نزديک به گسل با اثر همزمان مولفه افقي و قائم زلزله دارای 12 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله بررسي قابهاي فولادي مهاربندي تحت اثر ارتعاشات زلزله هاي نزديک به گسل با اثر همزمان مولفه افقي و قائم زلزله  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله بررسي قابهاي فولادي مهاربندي تحت اثر ارتعاشات زلزله هاي نزديک به گسل با اثر همزمان مولفه افقي و قائم زلزله،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله بررسي قابهاي فولادي مهاربندي تحت اثر ارتعاشات زلزله هاي نزديک به گسل با اثر همزمان مولفه افقي و قائم زلزله :
تعداد صفحات :12

در روش معمول طراحی سازه ها، مولفه قائم زلزله به جز در موارد خاص مورد توجه قرار نمی گیرد. با توجه به اینکه در برخی زلزله های رخ داده مقدار این مولفه حتی از مولفه افقی زلزله نیز بیشتر بوده است، به نظر می رسد صرفنظر کردن از آن ممکن است باعث تخمین کمتر از مقدار واقعی نیروی زلزله وارد شده بر سازه گردد. در این تحقیق اثر مولفه قائم زلزله بر رفتار قابهای مهارشده همگرای ضربدری مورد بررسی قرار گرفته است. برای انجام تحقیق از نرم افزار اجزای محدود آباکوس استفاده شده است. در ابتدا برای اطمینان از دقت پیش بینی مدلهای اجزای محدود، صحت سنجی با استفاده از نتایج یک تحقیق آزمایشگاهی انجام گرفت و انطباق مناسبی مشاهده گردید. سپس دو قاب 3 و 7 طبقه از تاریخچه تحقیقات درنظر گرفته شده و مولفه های ارتعاش افقی و قائم زلزله های کوبه، نورتریج، طبس و ایمپریال ولی به آنها اعمال گردیده است. یافته های حاصل از تحقیق نشان میدهد اعمال اثر مولفه قائم در تغییر مکان قائم تیرها بسیار تاثیر گذار بوده و با افزایش تعداد طبقات، نسبت تغییر مکانهای قائم به افقی کاهش می یابد. همچنین مولفه قائم تاثیر مستقیمی بر تغییر مکانهای جانبی سازه ندارد.

لینک کمکی