مقاله ارزيابي اثرات کالبدي طرح تجهيز و نوسازي اراضي شاليزاري در روستاهاي بخش مرکزي شهرستان صومعه سرا- استان گيلان

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 مقاله ارزيابي اثرات کالبدي طرح تجهيز و نوسازي اراضي شاليزاري در روستاهاي بخش مرکزي شهرستان صومعه سرا- استان گيلان دارای 24 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله ارزيابي اثرات کالبدي طرح تجهيز و نوسازي اراضي شاليزاري در روستاهاي بخش مرکزي شهرستان صومعه سرا- استان گيلان  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله ارزيابي اثرات کالبدي طرح تجهيز و نوسازي اراضي شاليزاري در روستاهاي بخش مرکزي شهرستان صومعه سرا- استان گيلان،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله ارزيابي اثرات کالبدي طرح تجهيز و نوسازي اراضي شاليزاري در روستاهاي بخش مرکزي شهرستان صومعه سرا- استان گيلان :


سال انتشار : 1396

تعداد صفحات :24

بخش کشاورزی ایران علی‌رغم میل به تجاری شدن و افزایش مکانیزاسیون در قیاس با دیگر بخش‍های اقتصادی (صنعت،خدمات) از شیوه تولید سنتی رنج می‌برد. کوچک بودن و پراکندگی قطعات، تعدد کرت­ها، نبود جاده‌های بین مزراع، نبود کانال­های آبیاری و زهکشی مناسب و... موجب افزایش هزینه‌های تولید و در نتیجه رویگردانی قشر جوان برای فعالیت و سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی شده است. سختی کار نیروی انسانی و استفاده نادرست از منابع از مشخصات اراضی سنتی شالیزاری است و دگرگونی و تغییر اساسی این عرصه در گرو اجرای طرحی تحت عنوان "تجهیز و نوسازی اراضی شالیزاری" است. روش تحقیق، توصیفی– تحلیلی است و از روش میدانی بصورت مشاهده، مصاحبه و تکمیل پرسش­نامه برای ارزیابی اثرات کالبدی، اثرات مکانیزاسیون و آزاد سازی نیروی انسانی و تنوع بخشی به فعالیت­ها در طرح تجهیز و نوسازی اراضی شالیزاری در بخش مرکزی شهرستان صومعه‌سرا استفاده شده است. با استفاده از جدول مورگان 376 پرسش­نامه در بین کشاورزان تکمیل و جمع‌آوری شد. پرسش­نامه‌ها بعد از کُدگذاری و وارد کردن در محیط SPSS مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت، که مهمترین نتایج آن عبارتند از: اجرای طرح تجهیز و نوسازی اراضی شالیزاری در روستاهای دارای طرح موجب تغییرات کالبدی،در تعداد قطعات اراضی، تعداد کرت­ها، کاهش سطح کانال­های آبیاری و زهکشی و کاهش سطح مرزها در هکتار و افزایش دسترسی زارعین به جاده‌های بین مزارع شده است. در نتیجه تغییرات کالبدی در اراضی دارای طرح، بستری مناسب برای مکانیزه کردن کشت فراهم شده است بطوری که کشاورزان در اراضی دارای طرح از ماشین‍آلات کشاورزی بیشتری نسبت به کشاورزان در اراضی فاقد طرح استفاده می­کنند.

لینک کمکی