مقاله مقايسه طرحواره‌هاي سازش نيافته اوليه در بيماران مبتلا به اختلال شخصيت وسواس- اجباري و گروه غيرباليني

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 مقاله مقايسه طرحواره‌هاي سازش نيافته اوليه در بيماران مبتلا به اختلال شخصيت وسواس- اجباري و گروه غيرباليني دارای 24 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله مقايسه طرحواره‌هاي سازش نيافته اوليه در بيماران مبتلا به اختلال شخصيت وسواس- اجباري و گروه غيرباليني  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله مقايسه طرحواره‌هاي سازش نيافته اوليه در بيماران مبتلا به اختلال شخصيت وسواس- اجباري و گروه غيرباليني،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله مقايسه طرحواره‌هاي سازش نيافته اوليه در بيماران مبتلا به اختلال شخصيت وسواس- اجباري و گروه غيرباليني :


سال انتشار : 1394

تعداد صفحات :24

هدف از این تحقیق بررسی طرحواره‌های سازش نیافته اولیه در بیماران مبتلا به اختلال شخصیت وسواس- اجباری و گروه غیربالینی بوده است. به این منظور تعداد 50 آزمودنی در دو گروه بیماران مبتلا به اختلال شخصیت وسواس- اجباری (7 زن و 18 مرد) و گروه غیربالینی(8 زن و 17 مرد) به روش تصادفی انتخاب و پرسشنامه طرحواره‌های سازش نایافته اولیه (EMSs) یانگ- فرم90 سؤالی را تکمیل نمودند. نتایج میانگین و انحراف استاندارد بین دو گروه در برخی طرحواره‌ها معنادار بود. تحلیل نتایج بدست آمده با استفاده از آزمون t مستقل نشان داد که تفاوت دو گروه در طرحواره‌های ایثار( t (2, 48)= 4.17; p<.001)، بازداری هیجانی ( t (2, 48)= 18.81; p<.001)، معیارهای پشتکار ( t (2, 48)= 18.6; p<.001)، محق بودن/برتری داشتن ( t (2, 48)= 2.82; p<.005)، خودتنبیهی ( t (2, 48)= 3.19; p<.005) معنادار می باشد. با توجه به یافته­ها به نظر می رسد که مطالعهطرحواره‌ها یکی از روش­های کارآمد برای پی بردن به عوامل زیربنایی مرتبط با مشکلات شخصیتی است. پیشنهاد می­شود در پژوهش­های بعدی، دیگر اختلالات شخصیتی نیز مورد بررسی قرار گیرد.

لینک کمکی