مقاله طرح‌واره‌هاي هيجاني (ESs) در افراد مبتلا به اختلال استرس پس از ضربه (PTSD): به عنوان يک عامل خطر در PTSD

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 مقاله طرح‌واره‌هاي هيجاني (ESs) در افراد مبتلا به اختلال استرس پس از ضربه (PTSD): به عنوان يک عامل خطر در PTSD دارای 33 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله طرح‌واره‌هاي هيجاني (ESs) در افراد مبتلا به اختلال استرس پس از ضربه (PTSD): به عنوان يک عامل خطر در PTSD  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله طرح‌واره‌هاي هيجاني (ESs) در افراد مبتلا به اختلال استرس پس از ضربه (PTSD): به عنوان يک عامل خطر در PTSD،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله طرح‌واره‌هاي هيجاني (ESs) در افراد مبتلا به اختلال استرس پس از ضربه (PTSD): به عنوان يک عامل خطر در PTSD :


سال انتشار : 1395

تعداد صفحات :33

به نظر می­رسد مبتلایان به اختلال استرس پس از ضربه در راهبردهای تنظیم هیجانی و چگونگی کنار آمدن با هیجان­های دشوار دچار مشکلاتی هستند. مدل طرح­واره‏های هیجانی ممکن است به عنوان یک مدل یکپارچه برخی از این ویژگی­ها را توضیح دهد. هدف پژوهش حاضر بررسی طرح­وارههای هیجانی در بیماران مبتلا به PTSD است. تعداد 20 نفر بیمار مبتلا به PTSD بر اساس معیارهای DSMIV-TR و20 نفر افرادی که تجربه تروما را داشتند (Non PTSD) و 20 فرد بهنجار که در متغیرهای جنس و سن همتا شده بودند در مطالعه شرکت کردند. ابزار پژوهش شامل مصاحبه بالینی ساختاریافته برای اختلالات محور I در DSM-IV (SCID-I)، سیاهه افسردگی بک نسخه2[1] (BDI II)، سیاهه اضطراب بک (BAI)، مقیاس طرح­واره­های هیجانی لیهی (LESS)[2]، مقیاس خودسنجی تاثیر رویداد (IES-R) بود. داده­ها از طریق روش تحلیل واریانس یک­راهه و t مستقل مورد تحلیل قرار گرفتند. نتایج نشان دادند که افراد مبتلا به PTSD در مقایسه با دو گروه دیگر، بطور معناداری در طرح­واره های هیجانی ناسازگارانه (نشخوارذهنی، احساس گناه، غیرقابل کنترل بودن، سرزنش) نمره بالاتر و در طرح­واره های هیجانی سازگارانه (خودآگاهی هیجانی، پذیرش و توافق، قابل درک بودن) نمره پایین­تری گزارش دادند. همچنین بیماران مبتلا به PTSD بطور معناداری در سیاهه BDI و BAI نمره بالاتری گرفتند. این نتایج علاوه بر فراهم نمودن طرح‌واره‌های هیجانی سازگارانه جایگزین، اهمیت بالینی مورد هدف قرار دادن و کاهش استفاده از طرح­واره­های هیجانی ناکارآمد در بافتار درمان اختلال PTSD را برجسته کرده­است. [1] .Beck depression interview (BDI-II) [2]. Leahy emotional schema scale (LESS)

لینک کمکی