مقاله رويکردهاي سه‌گانة روش شناختي در مطالعات علوم‌اجتماعي و مقايسة آن با نظرية ادراکات اعتباري علامه‌طباطبائي

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 مقاله رويکردهاي سه‌گانة روش شناختي در مطالعات علوم‌اجتماعي و مقايسة آن با نظرية ادراکات اعتباري علامه‌طباطبائي دارای 29 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله رويکردهاي سه‌گانة روش شناختي در مطالعات علوم‌اجتماعي و مقايسة آن با نظرية ادراکات اعتباري علامه‌طباطبائي  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله رويکردهاي سه‌گانة روش شناختي در مطالعات علوم‌اجتماعي و مقايسة آن با نظرية ادراکات اعتباري علامه‌طباطبائي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله رويکردهاي سه‌گانة روش شناختي در مطالعات علوم‌اجتماعي و مقايسة آن با نظرية ادراکات اعتباري علامه‌طباطبائي :
تعداد صفحات :29

بعضاً برخی مضامین اندیشه‌های فلسفی جدید را می‌توان در آثار فلاسفه بزرگ ایران زمین جستجو کرد. در یک تقسیم‌بندی با مسامحه، مهم‌ترین تحول معرفت‌شناختی انسان را می‌توان به اثبات‌گرا، فرا اثبات‌گرا و تکوین‌گرا تقسیم کرد. فلسفه "علامه‌طباطبائی" هرچند با این سه رویکرد تفاوت اساسی دارد، ولی واجد برخی از مضامین آنها می‌باشد. یکی از نوآوری‌های فلسفه علامه، «نظریه اعتباریات» است که به‌نظر می‌رسد، دارای وجوه تشابه با رویکردهای فرا اثبات‌گرایی و تکوین‌گرایی باشد که این مقاله آن را می‌کاود. جمع‌بندی مقاله حاضر این است که هرچند علامه برای برخی پدیده‌های اجتماعی شأن اعتباری قائل است، ولی معرفت بر این پدیده‌ها را نسبی نمی‌داند و امکان شناخت بی‌طرفانه برای پدیده‌های اجتماعی اعم از عینی و اعتباری قائل است؛ از این‌جهت اندیشه علامه از اندیشه‌های پساتجددگرایی زاویه می‌گیرد.

لینک کمکی