مقاله بررسي جامعه شناختي خانه هاي دوم در ايران و بررسي پيامدهاي آن (مطالع? موردي شهرستان فراهان) .اباذر اشتري مهرجردي ، حسين ميرزايي سيد احمد فيروزآبادي ، حسين ايماني جاجرمي.

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 مقاله بررسي جامعه شناختي خانه هاي دوم در ايران و بررسي پيامدهاي آن (مطالع? موردي شهرستان فراهان) .اباذر اشتري مهرجردي ، حسين ميرزايي سيد احمد فيروزآبادي ، حسين ايماني جاجرمي. دارای 43 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله بررسي جامعه شناختي خانه هاي دوم در ايران و بررسي پيامدهاي آن (مطالع? موردي شهرستان فراهان) .اباذر اشتري مهرجردي ، حسين ميرزايي سيد احمد فيروزآبادي ، حسين ايماني جاجرمي.  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله بررسي جامعه شناختي خانه هاي دوم در ايران و بررسي پيامدهاي آن (مطالع? موردي شهرستان فراهان) .اباذر اشتري مهرجردي ، حسين ميرزايي سيد احمد فيروزآبادي ، حسين ايماني جاجرمي.،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله بررسي جامعه شناختي خانه هاي دوم در ايران و بررسي پيامدهاي آن (مطالع? موردي شهرستان فراهان) .اباذر اشتري مهرجردي ، حسين ميرزايي سيد احمد فيروزآبادي ، حسين ايماني جاجرمي. :


سال انتشار : 1394

تعداد صفحات :43

امروزه شهرهای بزرگ در نتیج مهاجرت مشکلات زیادی دارند. در مقابل، امکانات برخی گروه‌ها و قشرها باعث شده آنها به دنبال فضایی برای گذران اوقات فراغت خود و خانواده باشند که از مسائل و مشکلات شهری به دور بوده و با ارزش‌های والدین خانواده نزدیک‌تر باشد. این تحرک به شکل‌گیری موج شهرنشینی دیگری در خارج از قلمرو شهرها و ایجاد خانه‌های دوم در روستاهای خوش آب‌وهوای نزدیک شهرهای بزرگ از جمله اراک منتج شده است. در این مطالعه از نظریات مهاجرت معکوس و سبک زندگی بهره برده‌ایم. در این مطالعه از قالب روشی آمیخت هسه بایبر بهره برده و روش کیفی اساس کار بوده و روش کمی در کنار آن استفاده شده است. جامع آماری، بخش مرکزی شهرستان فراهان شامل 32 روستا که با تمام‌شماری به روش ترکیبی ارزیابی شدند. نتایج مطالعه حاکی از آن است که خانه‌های دوم بیشتر در روستاهای فارس‌زبان گسترش یافته. مالکان ساکن قم و اراک (کمتر از50 درصد) تعطیلات آخر هفته و مناسبت‌ها درحالی‌که ساکنان تهران (بیش از 50 درصد) تنها در مناسبت‌ها مراجعه می‌کنند. لوازم موجود و چیدمان هم منازل ترکیبی از سنتی و مدرن است، تقریباً هم خانه‌ها در 5 تا 10 سال قبل ایجاد شده‌اند. حدود 10 درصد مالکان زن بوده، پایگاه اقتصادی ـ اجتماعی اغلب آنها متوسط و بالا بوده، حدود دوسوم بیش از 50 سال سن دارند، 90 درصد دارای لیسانس و کمتر بودند. هم مالکان با ساکنان نسبت فامیلی داشتند، دوسوم اعلام کردند پوشش آنها بهتر از پوشش شهری آنها برای تمایز و نشان دادن تمکن مالی است. در برخی روستاها ایجاد خانه‌های دوم باعث بروز تشنج و اختلاف میان ساکنان شده و در برخی اثرات اجتماعی ـ فرهنگی مثبتی چون ایجاد اتحاد و همدلی و جلب مشارکت آنان در اقدامات روستا داشته است. تم‌های استخراج‌ شده شامل دستیابی به ارزش­ها و نیازهای فرامادی ــ بازگشت به هویت ــ نمایش یا اثبات منزلت بالا ــ احساس یا ابراز تمایز ــ مصرف بر مبنای مد و ذائق همه‌چیزپسند بوده است.

لینک کمکی