مقاله بررسي ارتباط بين اشکال سرمايه و شادي در بين حاشيه‌نشينان و غيرحاشيه‌نشينان (مورد مطالعه: شهر تبريز). محمد عباس‌زاده ، داود قاسم‌زاده، نوشين صالح.

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

مقاله بررسي ارتباط بين اشکال سرمايه و شادي در بين حاشيه‌نشينان و غيرحاشيه‌نشينان (مورد مطالعه: شهر تبريز). محمد عباس‌زاده ، داود قاسم‌زاده، نوشين صالح. دارای 43 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله بررسي ارتباط بين اشکال سرمايه و شادي در بين حاشيه‌نشينان و غيرحاشيه‌نشينان (مورد مطالعه: شهر تبريز). محمد عباس‌زاده ، داود قاسم‌زاده، نوشين صالح. کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله بررسي ارتباط بين اشکال سرمايه و شادي در بين حاشيه‌نشينان و غيرحاشيه‌نشينان (مورد مطالعه: شهر تبريز). محمد عباس‌زاده ، داود قاسم‌زاده، نوشين صالح.،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله بررسي ارتباط بين اشکال سرمايه و شادي در بين حاشيه‌نشينان و غيرحاشيه‌نشينان (مورد مطالعه: شهر تبريز). محمد عباس‌زاده ، داود قاسم‌زاده، نوشين صالح. :


سال انتشار : 1395

تعداد صفحات :43

چکیده در دهه‌های اخیر پژوهش در ابعاد و زوایای مثبت زندگی انسان­ها رو به فزونی نهاده و بی‌تردید یکی از مهم‌ترین زمینه‌های زندگی بشر امروز شادی و شادکامی است.­­ در پژوهش حاضر میزان شادی حاشیه‌نشینان و غیرحاشیه‌نشینان تبریز و رابطه آن با اشکال سرمایه‌ بررسی شده. در این پژوهش از روش پیمایشی در بین 300 نفر (با فرمول کوکران) که به روش نمونه‌گیری خوشه‌ای چندمرحله‌ای انتخاب ‌شده‌اند و برای اندازه‌گیری میزان شادی از پرسشنامه شادی آکسفورد استفاده شده است. یافته‌ها حاکی از آن است که میزان شادی در بین افراد مورد مطالعه در حد متوسط رو به بالاست و اشکال سرمایه ‌(اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی) رابطه معناداری با شادی دارند. همچنین نتایج حاصل از رگرسیون نشان می‌دهد که متغیرهای مستقل واردشده به مدل پژوهش 14 درصد از واریانس شادی را تبیین می‌کنند. نتایج نشان می‌دهد که سرمایه اجتماعی و فرهنگی نقش اساسی بر میزان شادی دارند. در کل برای افزایش شادی و بالا بردن بهزیستی ذهنی افراد مورد مطالعه توجه سیاست‌گذاری‌ها و برنامه‌ریزی‌ها باید بیشتر روی سرمایه اجتماعی و فرهنگی متمرکز بشود.­ هرچند براساس یافته‌ها، سرمایه اقتصادی نیز تعیین‌کننده است.

لینک کمکی