مقاله نقش حمايت اجتماعي در ميزان سلامت روان کارمندان جوان شهرداري تهران، دکتر سيد احمد حسيني، سمانه دودمان فيروزسالاري

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 مقاله نقش حمايت اجتماعي در ميزان سلامت روان کارمندان جوان شهرداري تهران، دکتر سيد احمد حسيني، سمانه دودمان فيروزسالاري دارای 49 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله نقش حمايت اجتماعي در ميزان سلامت روان کارمندان جوان شهرداري تهران، دکتر سيد احمد حسيني، سمانه دودمان فيروزسالاري  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله نقش حمايت اجتماعي در ميزان سلامت روان کارمندان جوان شهرداري تهران، دکتر سيد احمد حسيني، سمانه دودمان فيروزسالاري،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله نقش حمايت اجتماعي در ميزان سلامت روان کارمندان جوان شهرداري تهران، دکتر سيد احمد حسيني، سمانه دودمان فيروزسالاري :
تعداد صفحات :49

با توجه به ‌این که جوانان به عنوان نیرو‌های فعال جامعه محسوب می‌شوند و نقش خطیری را در سازندگی کشور ایفاء می‌کنند، امروزه یکی از مباحثی که در حوزه مطالعات مربوط به جوانان مطرح است، سلامت روان آنان است. از این رو، بررسی عوامل اثرگذار در میزان سلامت روان به منظور تقویت عوامل ارتقاء‌دهنده سلامت حائز اهمیت است. از آنجا که حمایت اجتماعی به عنوان یکی از مهم‌ترین عوامل اثرگذار در سلامت روان مطرح شده، در این پژوهش، هدف، بررسی نقش این حمایت‌ها در میزان سلامت روان جوانان است. روش بررسی، تلفیقی از روش کتابخانه‌ای و میدانی است. در بررسی میدانی 320 نفر از کارمندان جوان شهرداری تهران با استفاده از پرسشنامه حمایت اجتماعی کاترونا و راسل و نیز پرسشنامه سلامت عمومی‌ گلدبرگ به روش نمونه‌گیری خوشه‌ای انتخاب و مورد مطالعه قرار گرفتند. فرضیات مربوط به رابطه مثبت حمایت اجتماعی با میزان سلامت روان جوانان تأیید شد. یافته‌ها همچنین رابطه منفی و معکوس حمایت اجتماعی با ابعاد افسردگی، اختلال کارکرد اجتماعی و اضطراب و بی‌خوابی جوانان را تأیید و رابطه حمایت اجتماعی با بُعد نشانه‌های جسمانی سلامت روان جوانان را رد کرد. فرضیه پژوهش در مورد تفاوت معنی‌دار میزان سلامت روان جوانان متعلق به پایگاه‌های اجتماعی ـ اقتصادی مختلف تأیید شد. همچنین یافته‌ها نشان داد که بین میزان سلامت روان و نیز میزان حمایت اجتماعی جوانان از نظر وضعیت تأهل تفاوت معنی دار وجود ندارد.

لینک کمکی