مقاله بررسي ارتباط بين هايپرکايفوزيس با ابعاد سلامت روان (علائم جسماني، اضطراب، کارکرد اجتماعي و افسردگي) دختران جوان

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 مقاله بررسي ارتباط بين هايپرکايفوزيس با ابعاد سلامت روان (علائم جسماني، اضطراب، کارکرد اجتماعي و افسردگي) دختران جوان دارای 17 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله بررسي ارتباط بين هايپرکايفوزيس با ابعاد سلامت روان (علائم جسماني، اضطراب، کارکرد اجتماعي و افسردگي) دختران جوان  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله بررسي ارتباط بين هايپرکايفوزيس با ابعاد سلامت روان (علائم جسماني، اضطراب، کارکرد اجتماعي و افسردگي) دختران جوان،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله بررسي ارتباط بين هايپرکايفوزيس با ابعاد سلامت روان (علائم جسماني، اضطراب، کارکرد اجتماعي و افسردگي) دختران جوان :


سال انتشار : 1396

تعداد صفحات :17

هدف از ‌پژوهش حاضر، بررسی ارتباط بین ناهنجاری‌ وضعیتی هایپرکایفوزیس با سلامت‌ روان دانش‌آموزان بود. بدین‌منظور، 50 دانش‌آموز دختر دارای ناهنجاری هایپرکایفوزیس و 50 دانش‌آموز سالم، به‌صورت تصادفی ‌خوشه‌ای انتخاب شدند. تشخیص و تعیین شدت ناهنجاری با استفاده از کایفومتر صورت گرفت. سپس، شرکت‌کنندگان پرسش‌نام سلامت عمومی گلدبرگ را تکمیل نمودند و پس از جمع‌آوری پرسش‌نامه‌ها، برای تحلیل داده‌ها از آزمون‌های آماری هم‌بستگی پیرسون و رگرسیون خطی استفاده شد. نتایج نشان داد که بین هایپرکایفوزیس با سلامت ‌روان و خرده‌مقیاس‌های آن (اضطراب، کارکرد اجتماعی، علائم جسمانی و افسردگی) ‌در دختران جوان تفاوت معنا‌داری وجود دارد. همچنین، مشاهده شد که قوز پشتی و ظاهر نامناسب ناحی پشتی در افراد دارای هایپرکایفوزیس می‌تواند سلامت روانی دانش‌آموزان را درگیر کند. به‌طورکلی، می‌توان نتیجه گرفت که این ناهنجاری، علاوه‌بر‌این‌که به‌لحاظ جسمانی، مشکلاتی را برای فرد به‌وجود می‌آورد، از نظر روانی نیز سلامت فرد را به مخاطره می‌اندازد. بر‌این‌اساس، می‌توان با تشویق افراد دارای ناهنجاری‌ به ورزش و تمرینات اصلاحی، زمین بهبودی سلامت ‌روان آن‌ها را فراهم نمود.

لینک کمکی