مقاله تاثير مصرف حاد کافئين بر قدرت و استقامت عضلاني در فعاليتهاي مقاومتي با شدتهاي متفاوت در مردان تمرين کرده

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

مقاله تاثير مصرف حاد کافئين بر قدرت و استقامت عضلاني در فعاليتهاي مقاومتي با شدتهاي متفاوت در مردان تمرين کرده دارای 21 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله تاثير مصرف حاد کافئين بر قدرت و استقامت عضلاني در فعاليتهاي مقاومتي با شدتهاي متفاوت در مردان تمرين کرده کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله تاثير مصرف حاد کافئين بر قدرت و استقامت عضلاني در فعاليتهاي مقاومتي با شدتهاي متفاوت در مردان تمرين کرده،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله تاثير مصرف حاد کافئين بر قدرت و استقامت عضلاني در فعاليتهاي مقاومتي با شدتهاي متفاوت در مردان تمرين کرده :


سال انتشار : 1395

تعداد صفحات :21

هدف از پژوهش حاضر،تعیین تأثیر مصرف حاد کافئین بر بیشین قدرت،استقامت عضلانی(تعداد تکرارها تا رسیدن به واماندگی) و سطح لاکتات خون در دو شدت فعالیت مقاومتی در مردان تمرین­کرده می­باشد. بدین منظور، 16 ورزشکار پرورش­اندام (با میانگین سنی 7/3±50/25 سال، قد 27/5± 37/177 سانتی‎متر و وزن 14/2 ±5/87 کیلوگرم) انتخاب شدند. در جلس اول و پس از مصرف کپسول­های دارونما، آزمودنی­ها آزمون یک تکرار بیشین حرکت پرس سینه و پرس پا را انجام دادند. در جلس دوم نیز پس از مصرف کپسول­ حاوی کافئین (شش میلی­گرم­/ کیلوگرم وزن بدن)، پروتکل جلس اول را اجرا کردند. همچنین، در جلس سوم پس از مصرف دارونما در هر دو حرکت، تکرارها را تا رسیدن به واماندگی با شدت 60 درصد یک تکرار بیشینه انجام دادند و بلافاصله سطح لاکتات خون آن­ها از طریق لاکتومتراسکات اندازه­گیری شد. در جلس چهارم و پس از مصرف کافئین، همان پروتکل جلس سوم اجرا شد و در جلس پنجم نیز پس از مصرف دارونما در هر حرکت، تکرارها را تا رسیدن به واماندگی با شدت80 درصد یک تکراربیشینه نجام دادند و سطح لاکتات خون آن­ها اندازه­گیری شد. درنهایت، در جلس ششم و پس از مصرف کافئین، ­پروتکل جلس قبل را انجام دادند. نتایج با استفاده از آزمون تی مستقل (P=0.05) نشان می­دهد که مصرف کافئین در مقایسه با دارونما بر تعداد تکرارها در حرکت پرس پا تا رسیدن به واماندگی با شدت 60 درصد یک تکراربیشینه تأثیر معنا­داری دارد؛ اما در دیگر متغیرها تأثیر معنا­داری در این رابطه مشاهده نمی­شود؛ ­بنابراین، به­نظر می‎رسد مصرف حاد کافئین موجب افزایش تعداد تکرارها تا رسیدن به واماندگی در شدت­های پایین، به­ویژه برای حرکات پایین­تنه می‎شود.

لینک کمکی