مقاله بررسي درون شيشه‌اي کارايي Acibenzolar-S-methyl بر مهار بيماري سوختگي آتشي در سيب رقم Golden delicious

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

مقاله بررسي درون شيشه‌اي کارايي Acibenzolar-S-methyl بر مهار بيماري سوختگي آتشي در سيب رقم Golden delicious دارای 6 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله بررسي درون شيشه‌اي کارايي Acibenzolar-S-methyl بر مهار بيماري سوختگي آتشي در سيب رقم Golden delicious کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله بررسي درون شيشه‌اي کارايي Acibenzolar-S-methyl بر مهار بيماري سوختگي آتشي در سيب رقم Golden delicious،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله بررسي درون شيشه‌اي کارايي Acibenzolar-S-methyl بر مهار بيماري سوختگي آتشي در سيب رقم Golden delicious :
تعداد صفحات :6

در این تحقیق، اثر ماده محرک سیستم‌های دفاعیگیاه با نام بیون (Acibenzolar-S-methyl, Bion) بر شدت بیماری سوختگی آتشی (آتشک) در سیب رقم Golden delicious بررسی شد. سویه‌های باکتری Erwinia amylovora از نمونه‌های آلوده مناطق قزوین، مشهد، نیشابور و کرج جداسازی و پس از شناسایی، مخلوط چهار سویه به عنوان مایه تلقیح به کار برده شد. گیاهچه‌های سیب در محیط MS حاوی BAP و NAA، با بیون، استرپتومایسین و آب مقطر محلول پاشی و سپس به دو روش ته بر کردن ساقه و برش برگ، مایه‌زنی شدند. براساس نتایج، مایه‌زنی با ته بر کردن بلایت شدیدتری ایجاد کرد. تیمار بیون بدون بروز اثر مستقیم باکتری‌کشی، شدت بلایت را در سطح قابل رقابتی با استرپتومایسین کاهش داد. بر این اساس، به نظر می‌رسد ماده محرک بیون بتواند در کنترل بیماری آتشک در سیب رقم گلدن دلیشز که رقم غالب کشور است، مؤثر باشد.

لینک کمکی