مقاله کنترل ريزساختار و خواص مکانيکي فولاد زنگ نزن آستنيتي توسط بازگشت مارتنزيت کرنشي و تبلور مجدد آستنيت باقيمانده

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 مقاله کنترل ريزساختار و خواص مکانيکي فولاد زنگ نزن آستنيتي توسط بازگشت مارتنزيت کرنشي و تبلور مجدد آستنيت باقيمانده دارای 16 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله کنترل ريزساختار و خواص مکانيکي فولاد زنگ نزن آستنيتي توسط بازگشت مارتنزيت کرنشي و تبلور مجدد آستنيت باقيمانده  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله کنترل ريزساختار و خواص مکانيکي فولاد زنگ نزن آستنيتي توسط بازگشت مارتنزيت کرنشي و تبلور مجدد آستنيت باقيمانده،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله کنترل ريزساختار و خواص مکانيکي فولاد زنگ نزن آستنيتي توسط بازگشت مارتنزيت کرنشي و تبلور مجدد آستنيت باقيمانده :


سال انتشار : 1395

تعداد صفحات :16

تحولات ریز ساختاری در حین عملیات آنیل فولاد زنگ نزن آستنیتی 304 پس از نورد سرد مورد ارزیابی قرار گرفت و مشخص شد که سه مرحله مجزا وجود دارد که شامل بازگشت مارتنزیت به آستنیت، تبلور مجدد آستنیت باقی مانده و رشد دانه می‌باشد. بازگشت مارتنزیت به آستنیت منجر به تولید ساختار فوق ریزدانه شد. با این وجود، تبلور مجدد آستنیت باقی مانده، تشکیل ساختار هم محور را به تاخیر انداخت و سبب شد که دانه های ریز آستنیت بازگشت یافته نیز رشد کنند و ریزساختاری با متوسط اندازه دانه بین 1 تا 2 میکرومتر به دست آمد. بررسی خواص مکانیکی نشان داد که بازگشت مارتنزیت به آستنیت و تولید ساختار ریزدانه منجر به افزایش چشمگیر استحکام نهایی به میزان 40 درصد می شود. همچنین ادامه آنیل برای انجام تبلور مجدد در آستنیت باقی مانده برای تولید ساختار هم محور نهایی منجر به کاهش استحکام و بهبود انعطاف پذیری می گردد. به این شکل می توان ریزساختار و خواص مکانیکی فولادهای زنگ نزن آستنیتی را تحت کنترل قرار داد.

لینک کمکی