مقاله بررسي تاثير نورد سرد و آنيل بر ريزساختار و خواص مکانيکي فولاد ماراجينگ نيکل ـ کروم ـ منگنز دار نانو ساختار شده

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 مقاله بررسي تاثير نورد سرد و آنيل بر ريزساختار و خواص مکانيکي فولاد ماراجينگ نيکل ـ کروم ـ منگنز دار نانو ساختار شده دارای 10 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله بررسي تاثير نورد سرد و آنيل بر ريزساختار و خواص مکانيکي فولاد ماراجينگ نيکل ـ کروم ـ منگنز دار نانو ساختار شده  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله بررسي تاثير نورد سرد و آنيل بر ريزساختار و خواص مکانيکي فولاد ماراجينگ نيکل ـ کروم ـ منگنز دار نانو ساختار شده،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله بررسي تاثير نورد سرد و آنيل بر ريزساختار و خواص مکانيکي فولاد ماراجينگ نيکل ـ کروم ـ منگنز دار نانو ساختار شده :
تعداد صفحات :10

نورد سرد و آنیل ساختارهایی با درصد بالای مارتنزیت، زیر مجموعه جدیدی از فرآیندهای ترمومکانیکی پیشرفته می‌باشد که تحت عنوان فرآیند مارتنزیت شناخته شده است. در این تحقیق یک فولاد آلیاژی با ترکیب اسمی Fe-5Ni-10Cr-8Mn (درصد وزنی)در کوره خلاء ریخته‌گری شد و پس از همگن‌سازی تحت دو مرحله نورد سرد به میزان%50 و دو مرحله آنیل پس از نورد در دماهای مختلف قرار گرفت.آزمایش‌هایXRD ، سختی سنجی، آزمایش کشش و EBSD بر روی نمونه‌ها انجام شد. نتایج نشان داد که نورد در دو مرحله و دمای آنیل oC600 با زمان یک ساعت ، بهینه‌ترین حالت برای رسیدن به یک ساختار فوق ریزدانه/ نانوساختار است. همچنین آستنیت باقیمانده حاصل از آنیل دوفازی در این آلیاژ از نظر مکانیکی ناپایدار بوده و حین بارگذاری کششی به مارتنزیت استحاله یافت و خاصیت TRIP از خود نشان داد. استحکام کششی این فولاد در شرایط بهینه MPa1050 و درصد ازدیاد طول نسبی آن 28 درصد بدست آمد کهبه صورت تغییر شکل یکنواخت قبل از گلویی می‌باشد.

لینک کمکی