مقاله عوامل اثرگذار بر حفظ استعدادها و نخبگان سازماني صنعت برق ايران در راستاي تحقق سياست‌‌هاي کلي « علم و فناوري»

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 مقاله عوامل اثرگذار بر حفظ استعدادها و نخبگان سازماني صنعت برق ايران در راستاي تحقق سياست‌‌هاي کلي « علم و فناوري» دارای 42 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله عوامل اثرگذار بر حفظ استعدادها و نخبگان سازماني صنعت برق ايران در راستاي تحقق سياست‌‌هاي کلي « علم و فناوري»  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله عوامل اثرگذار بر حفظ استعدادها و نخبگان سازماني صنعت برق ايران در راستاي تحقق سياست‌‌هاي کلي « علم و فناوري»،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله عوامل اثرگذار بر حفظ استعدادها و نخبگان سازماني صنعت برق ايران در راستاي تحقق سياست‌‌هاي کلي « علم و فناوري» :


سال انتشار : 1394

تعداد صفحات :42

در بند 2-7 سیاست‌‌های کلی «علم و فناوری»، بر حفظ و نگهداشت سرمایه‌‌های انسانی تاکید شده، موضوعی که امروزه دغدغه بسیاری از سازمان‌ها به شمار می رود. به همین منظور، در پژوهش حاضر با استفاده از رویکرد پژوهش کیفی، به مطالعه عوامل موثر بر حفظ و نگهداشت نخبگان و استعداد‌های سازمانی در صنعت برق ایران پرداخته شده است. در این راستا با تعداد 19 نفر از خبرگان دانشگاهی، مدیران و معاونان منابع انسانی و نخبگان و استعداد‌های صنعت برق مصاحبه‌‌هایی عمیق بعمل آمد. برای تحلیل داده‌ها از تکنیک تحلیل موضوعی(تم) استفاده شد و روایی یافته‌‌های پژوهش با استفاده از روش‌‌های بررسی توسط اعضاء، چند سویه نگری منابع داده‌هاو تحلیل موارد منفی/مخالف تضمین گردید. همچنین، به منظور سنجش پایایی کد گذاری‌‌های انجام شده، از روش‌‌های پایایی بازآزمون و توافق درون موضوعی استفاده شد. پس از مرور و سازماندهی متون مصاحبه‌ها، محقق کدها یا مفاهیم اولیه را شناسایی نمود و در ادامه کد‌های مشابه در طبقه‌‌هایی خاص قرار گرفتند. سپس، برای هر یک از این طبقات عناوینی، که نمایانگر کل کد‌های آن طبقه باشند، انتخاب گردید و در نتیجه، مقوله‌‌های اصلی اثرگذار بر نگهداشت نخبگان در صنعت برق ایران، در قالب عوامل سازمانی، عوامل شغلی و سازوکار‌های نگهداشت، شناسایی شد.

لینک کمکی