مقاله مقايسه عملکرد حرارتي کويل مارپيچ با لوله مستقيم گذرنده از مخزن استوانه‌اي شکل در حالت گذرا: مطالعه آزمايشگاهي

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

مقاله مقايسه عملکرد حرارتي کويل مارپيچ با لوله مستقيم گذرنده از مخزن استوانه‌اي شکل در حالت گذرا: مطالعه آزمايشگاهي دارای 17 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله مقايسه عملکرد حرارتي کويل مارپيچ با لوله مستقيم گذرنده از مخزن استوانه‌اي شکل در حالت گذرا: مطالعه آزمايشگاهي کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله مقايسه عملکرد حرارتي کويل مارپيچ با لوله مستقيم گذرنده از مخزن استوانه‌اي شکل در حالت گذرا: مطالعه آزمايشگاهي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله مقايسه عملکرد حرارتي کويل مارپيچ با لوله مستقيم گذرنده از مخزن استوانه‌اي شکل در حالت گذرا: مطالعه آزمايشگاهي :


سال انتشار : 1396

تعداد صفحات :17

مطالعه انتقال حرارت گذرای سیال درون یک مخزن استوانه‌ای شکل که توسط جریان در لوله گذرانده شده از آن خنک می‌شود، در محدوده عدد رینولدز500 تا 5500 به شیوه آزمایشگاهی مورد توجه قرار گرفته است. لوله گذرانده شده از مخزن به دو صورت کویل مارپیچ و لوله مستقیم مورد استفاده قرار گرفته است. سیال داخل مخزن، آب با دمای اولیه 70 درجه سانتی‌گراد است که توسط آب به‌عنوان سیال گذرنده از لوله مرکزی با دمای ثابت ورودی 27 درجه سانتی‌گراد خنک می‌شود. پس از اندازه گیری دمای ورودی و خروجی لوله مرکزی و دمای مخزن در هر ثانیه، عدد ناسلت و رایلی متناظر محاسبه و همزمان افت فشار در لوله نیز اندازه‌گیری می‌شود. با تکرار آزمایش، نتایج بدست آمده بوسیله روابط آماری در بازه اطمینان نمایش داده می‌شوند. جهت صحت سنجی نتایج بدست آمده، از نتایج دیگر تحقیقات انجام شده در این زمینه استفاده شده است. نتایج حاکی از کاهش 42 درصدی دمای مخزن با استفاده از لوله مارپیچ در مقایسه با لوله مستقیم می‌باشد. اثرات همزمان انتقال حرارت و افت فشار نیز به عنوان یکی از پارامترهای مهم در بررسی نتایج مورد توجه قرار گرفته است.

لینک کمکی